Aktuální informace – koronavirus

Upozornění mateřské školy :

V rámci ochrany zdraví dětí i zaměstnanců MŠ neposílejte své děti po návratu z rizikových oblastí (Čína, Itálie, Francie, Japonsko, Jižní Korea, Hong Kong, Singapur, Írán, omezeně Německo, Švýcarsko, Velká Británie) do mateřské školy.

Stejně tak prosíme, aby děti s respiračními potížemi zůstaly taktéž v domácím léčení.

Aktuální informace Ministerstva zdravotnictví pro rodiče a děti vracející se z Itálie ze dne 6.3.2020:

Všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Italské republiky do České republiky, se nařizuje, aby bezprostředně po návratu do České republiky oznámily tuto skutečnost, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem, svému registrujícímu poskytovateli zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost, nebo nemají-li registrujícího poskytovatele, pak jakémukoli poskytovateli v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost.
Všem poskytovatelům zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost se nařizuje, aby u osob s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Italské republiky do České republiky, rozhodli o karanténě podle § 2 odst. 7 písm. a) zákona č. 258/2000 Sb. v délce 14 dnů.

Nechte dle doporučení hygieniků (a nyní již i z nařízení ministerstva zdravotnictví), prosím, po návratu své dítě 14 dní v domácí karanténě!!

Tímto krokem budete chránit zdraví své, svých dětí, ale také zdraví všech zaměstnanců školy a zdraví ostatních dětí .