Author Archive

Mikulášská a čertovský rej

V pondělí, dne 5.12.2022 naší mateřskou školu navštívil Mikuláš se dvěma hodnými čertíky a andílkem. Ti přijeli zdaleka, a to náležitě vyzdobeným, stříbrným kabrioletem poznávací značky „PEKLO s.r.o.“.

Děti dostaly bohatou nadílku, potěšily Mikuláše a upokojily čertíky písničkami – jednoho čerta dokonce děti uspaly tak, že spadl ze židle!

Za návštěvu vděčíme žákovskému parlamentu ZŠ Plynárenská, ještě jednou mnohokrát děkujeme.♥️

Advent

Vážení rodiče, milé děti,

ještě jednou mnohokrát děkujeme za účast na čertovském setkání u vánočního stromu v Proseticích i na každoročním pěveckém vystoupení „Teplická vánočka“ na náměstí Svobody, a přejeme Vám, ať jsou nadcházející vánoční svátky radostné a zářivé.

Soutěž v botanické zahradě

Vánočka

Srdečně Vás zveme na tradiční Teplickou vánočku, tedy přehlídku pěveckých souborů, zakončenou slavnostním rozsvícením vánočního stromečku na náměstí Svobody v Teplicích, kde bude vystupovat i naše mateřská škola a to cca v 15:15hod.

Budeme rádi, když se s námi přijdete vánočně naladit.

Mikulášská v Proseticích

Read the rest of this entry »

Uspávání broučků

Ještě před tím, než broučci, z naší dílničky, usnou zimním spánkem, jsme je vyvedli na jejich poslední podzimní procházku, posvítili jsme si při tom na cestu lampionovým průvodem, broučky jsme uložili do listové peřiny a zazpívali jim ukolébavku:

„Zalezli broučci do kapradí,

a spí už ve své postýlce.

Jen jeden ještě trávou pádí,

ve strakaté noční košilce.

Zima mu fouká na kolínka,

v dešti se může utopit.

Kampak tak běží? – pro polínka,

aby si mohl zatopit.

Hle teď už také kamarádi,

malému běží na pomoc.

Brzy jde dým až nad kapradí.

Někdo tam šeptá : „Dobrou noc“.“

Mnohokrát děkujeme všem zúčastněným nejen za velmi povedené broučky, ale i za společně strávený čas a sdílení dobré nálady.

Budeme se moc těšit na další akce s Vámi.

Skřítci Podzimníčci

Dne 2.11.2022 proběhlo, v naší mateřské škole, vyhodnocení našich povedených skřítků Podzimníčků, které vyrobily děti ve spolupráci se svými rodiči, prarodiči, tetami, strýčky i kamarády.
Společně jsme si skřítky prohlédli, rozdali si odměny a skřítky jsme vystavili na zahradě mateřské školy, kde jsou ke shlédnutí.

Ještě jednou mnohokrát děkujeme všem zúčastněným.

Divadlo v MŠ

dne 1.11.2022 (úterý) proběhne v naší mateřské škole divadelní představení, které nám ztvární divadlo „Krabice“. Představení je určeno pro všechny třídy MŠ.

Cena je 70Kč za osobu.

Krejčík Honza

dne 13. října 2022 navštíví třída Berušek (3 . třída) a třída Včeliček (4. třída) kino Květen, ve kterém se odehraje představení Krejčíka Honzy „První slovo platí, druhé leze z gatí!“.

Cena je 60Kč za osobu.

ms.naspojce@atlas.cz, ID: m8mydqb