Author Archive

Biopark Gymnázia Teplice

Ve středu 11.5.2022 jsme se vydaly s třídou Berušek do Bioparku GT. A co jsme tam mohly vidět? V malé ale krásné botanické a zoologické zahradě je vybudován skleník, kde zrají banány, kakaovník, fíkovník, nebo třeba nádherné tropické orchideje. Ze zvířátek jsme mohly obdivovat šikovné opice, milé klokany a pozornost upoutaly i další představitelé cizokrajné fauny, jako například lamy, dikobrazi, pštrosi, kajmani, krkavci, hroznýši nebo hrůzostrašné amazonské pirani. Sladkým závěrem našeho výletu byla zmrzlina, která děti v tomto horkém počasí osvěžila.

Olympiáda mateřských škol

V úterý 10.5.2022 se vydalo několik vybraných sportovců a sportovkyň reprezentovat naší MŠ na Olympiádu mateřských škol, která se konala na atletickém hřišti ZŠ Koperníkova. Olympiáda byla tradičně zahájena představením zúčastněných mateřských škol a seznámení s průběhem celé akce. Děti soutěžily hned v několika disciplínách jako je: běh na 40 metrů, skok do písku, překážková dráha a hod míčem. Naši šikulové vybojovaly krásné 6. místo. Gratulujeme

Indiánka Janka

V úterý 15.3.2022 přijede do naší školky divadlo Na klice s představením Indiánka Janka.

Cena činí 60,- Kč za osobu

ZRUŠENO – pro nedostatek zájemců a vysokou nemocnost dětí-Muzeum čertů a Vodní svět

v pondělí 6.12.2021 v 8:00 pojedeme se staršími dětmi na půldenní výlet do Čertovského muzea v Úštěku, kde si společně prohlédneme čertovské kotle, pekelné sklepy, pekelnou váhu pro hříšníky a spousty postaviček čertů vyřezaných rukou řezbáře Jaroslava Stejného. Po prohlídce muzea čertů se přesouváme do nedalekého vodního světa. Jedná se o expozici s řadou velkých akvárií, ve kterých jsou umístěny české sladkovodní ryby, dovezené z Třeboňska. Součástí výstavy je i malé muzeum úšteckého vodníka Jana Wassermanna.
Děti dostanou svačinku ze školky a na oběd se vracíme zpátky do školky.
Cena činí 350,- za osobu.
Cena zahrnuje: Autobus, vstupenku do muzea čertů a do muzea Vodní svět.

Co se nese v lese

Dne 12.11.2021 se v prostorách naší MŠ odehraje divadelní představení „Co se nese v lese“ v podání divadla „Na klice“.

Cena činí 50Kč za osobu.