Archive for » Červen, 2022 «

Neštovice

Upozorňujeme rodiče, že se v MŠ vyskytly neštovice. Věnujte, prosím, proto zvýšenou pozornost zdravotnímu stavu svých děti.

Přerušení provozu MŠ

V termínu od 1.8. do 31.8.2022 bude přerušen provoz mateřské školy.

Obnovení provozu bude od 1.9.2022.

Z důvodu přerušení provozu MŠ v po celou dobu měsíce srpna je výše úplaty za předškolní vzdělávání stanovena na 0,-Kč.

PŘEJEME KRÁSNÉ PRÁZDNINY

Den prevence s Městskou policií

V pondělí 27.6.2022 dopoledne proběhne pro děti, v rámci prevence bezpečného chování, zábavně vzdělávací program s Městskou policií …..účast všech dětí přítomných v ten den v MŠ zdarma

Výlet do zámecké zahrady

Dne 29.6.2022 vyrazí třída včeliček (4. třída) a třída broučků (2. třída) vlakem do zámecké zahrady.
S sebou: pití a pevnou obuv.

Hrad Doubravka

Ve středu 15.6. se třídy Včeličky a Berušky vydaly na společný výšlap na hrad Doubravka. Za zdolání vrcholu na nás čekalo osvěžující překvapení v podobě zmrzliny.

Zoopark Chomutov

V pondělí 13.6. se všechny třídy naší školičky vydaly na výlet do Chomutovského zooparku, který se specializuje především na faunu z palearktické oblasti. Mohly jsme zde vidět desítky druhů ptactva, výběhy sudokopytníků a lichokopytníků, šelmy, medvědy, tuleně a domácí zvířectvo. Děti i paní učitelky si výlet náramně užily a těší se na další návštěvu.

Zmrzlinové potěšení

Konec školního roku oslaví třídy (dle plánu každé třídy)vycházkou se zmrzlinovým potěšením.

Výlet „HRAD DOUBRAVKA“

Ve středu dopoledne vyrazí PĚŠKY děti ze třídy „VČELIČKY “ a „BERUŠKY “ na výlet na hrad Doubravku.

Sraz do 7.30 v MŠ, odchod v 8.00 z MŠ

Návrat na oběd do MŠ

S sebou: sportovní obuv a oblečení, batůžek, pití a sušenku

Výše úplaty za předškolní vzdělávání od 1.9.2022

Výše úplaty za předškolní vzdělávání od 1.9.2022 pro školní rok 2022/23 se mění z 516,- Kč na 604,- Kč / měsíčně.

Úplatu za předškolní vzdělávání neplatí, v daném školním roce, děti s povinnou školní docházkou a děti s OŠD (odklad školní docházky).

Zvýšení stravného od 1.9.2022

NOVÉ LIMITY STRAVNÉHO OD 1.9.2022

Vzhledem nestálému nárůstu ceny potravin, je naše organizace nucena od 1.9.2022 zvýšit ceny stravného následovně:

Věk strávníků :                Druh stravy:                      Cena:

Strávníci do 6 let            Přesnídávka                        9,- Kč

Strávníci 7 (OŠD)            Přesnídávka                       10,- Kč

Strávníci do 6 let            Svačina odpolední            8,- Kč

Strávníci 7 (OŠD)            Svačina odpolední            8,- Kč

Strávníci do 6 let            Oběd                                    23,- Kč

Strávníci 7 (OŠD)            Oběd                                    24,- Kč

Děkujeme za pochopení….. (porovnání výše dosavadních cen stravného viz stránka „ŠKOLNÍ JIDELNA“)

ZOOPARK Chomutov

V pondělí 13.6.2022 vyrazí děti z celé MŠ do Zooparku Chomutov

Sraz v MŠ do 7.30 hodin

Odjezd od MŠ v 7.45 hodin

Návrat kolem 14.hodiny

S sebou, prosím, dejte dětem : tenisky, sportovní oblečení, pro jistotu i pláštěnku, batůžek s pitím, svačinu.

Teplický dopraváček MŠ

Ve čtvrtek 9.6.2022 se za spoluúčasti záchranných složek (nadace „Krystůfek záchranář“+Záchranná služba Teplice+Hasičský záchranný sbor Teplice+Městská policie Prosetice) konal 5.ročník teplického dopraváčku mateřských škol, který ve spolupráci s Městskou policii Prosetice, pořádá naše mateřská škol. Zúčastnilo se celkem 9 družstev z 8 mateřských škol. Děti se zde měli možnost porovnat znalosti z dopravy, seznámit se s vybavením aut záchranných složek, nacvičit první pomoc apod. Nejšikovnějši družstva si odnesla vítězné poháry, ale ani ostatní děti nepřišly zkrátka a odnášely si krásné ceny.

Všem zúčatněným moc děkujeme. Velký dík patří též zúčastněným záchranným složkám, které obohatili svým profesionálním přístupem znalosti děti a hlavně Městské policii za výbornou spolupráci. Všeho si moc ceníme.

Barevný den

Dne 8.6.2022 proběhla akce „Barevný den“. Tuto kulturně vzdělávací akci zaměřenou na třídění a recyklaci odpadů, pořádalo Statutární město Teplice ve spolupráci se společností EKO-KOM, a.s. Děti si v rámci hry osvěžili znalosti v oblasti separace různých druhů odpadů a nahlédli do tajů recyklace. Velký úspěch u dětí sklidilo i skákací popelářské auto.