You are here: Home > Akce školy > Včelař v MŠ

Včelař v MŠ

Dnes jsme měli ve třídě Berušek a Včeliček tématickou návštěvu včelaře, který přiblížil dětem život včel i záslužnou práci včelařů.

Vyprávěl jim o životě včel, o dělbě práce ve včelstvu, jejich prospěšnosti, ale i o bezpečném chování v jejich blízkosti. Děti se dozvěděly, kdo je včela dělnice, trubec, matka nebo také královna, roj, úl, včelí vosk a samozřejmě med, který měly možnost ochutnat. Mohly si ke všemu přivonět, prohlédnout včelí plástve a vyzkoušet pracovní oděv. Jako dáreček každý obdržel pytlíček semínek medonosných rostlinek.

Za návštěvu, dárečky pro děti i zajímavý výklad a velkou vstřícnost k dětem děkujeme panu Mgr. Pokornému.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.