Informace o dění v MŠ

Co se u nás děje právě nyní?

V srpnu 2023 byl nainstalován interaktivní displej na 4.třídu Včeličky a zakoupeno pár dalších dětských tabletů pro výuku.

Do školní kuchyně byla zakoupena nová sklopná pánev.

Některé prostory školy proběhly pravidelnou výmalbou.

V průběhu 2.pololetí školního roku 2023/24 bychom chtěli zakoupit interaktivní displej na 3.třídu Berušky, opravit nevyhovující podlahové krytiny na některých třídách, ke kterým doposud nedošlo a v průběhu jarních měsíců opravit poškozené části herních prvků na školní zahradě (housenka, hrošík) a poškozeného bednění jednoho pískoviště. Nadále již několik let usilujeme o rekonstrukci betonového zahradního oplocení.

Na podzim 2022 došlo k výměně velké průlezky na školní zahradě tzv.domečku se skluzavkou , za novou obdobnou celokovovou průlezku a k nákupu nových lehátek na odpočinek dětí na 1.třídu.

V současné době probíhá oprava podlahových krytin v provozních prostorách MŠ, čeká nás ještě výměna koberce na 3.třídě a malování některých prostor školy. Rádi bychom v letošním roce ještě obnovili některé herní prvky školní zahrady. V nejbližší proběhne řízení na nákup INTERAKTIVNÍ TABULE  a nové pečící PÁNVE do školní kuchyně.

V rámci digitalizace byla zakoupeno několik hraček rozvíjící digitální gramotnost dětí a jejich první seznamování s programováním.

V roce 2021 se nám podařilo nechat zastínit pískoviště, obnovit dětské venkovní toalety a koberec na 2.třídě “ BROUČCI“. V průběhu prázdnin se malovali provozní prostory, jako jsou např přípravné kuchyňky,  školní kuchyň a chodby.

Čeká nás ještě výměna koberce na 3.třídě, kterou bychom chtěly zvládnout do konce roku 2021.

V letošním roce 2020, se nám, i vzhledem k situaci spojené s pandemií covid a s tím spojenými opatřeními, podařilo opravit pískoviště, vymalovat některé prostory mateřské školy, obnovit hračky a školní potřeby, opravit poškozené skříně a okenní žaluzie, vyměnit pokojové dveře.

2020

V prostorách školní zahrady jsme zbudovali eko koutek, pro pěstování bylin a některých druhů ovoce (rybíz, angrešt, jahody).


2019:

Nyní plánujeme opět obnovu písku v pískovištích, vytvoření dalších eko koutů pro výsadbu a pěstování rostlin a na školní zahradě byla nově zbudovaná další průlezka pro 2 leté děti. V letních měsících plánujeme malování všech prostor mateřské školy a další obnovu protipožárních dveří.

V roce 2018 jsme doplnili školní zahradu o herní prvky pro 2 leté děti a o dva celokovové pohyblivé mosty. Herny spodních tříd byly doplněny o odpočinkové koutky a hračky pro naše nejmenší. V provozních prostorách došlo k částečné opravě vestavěných skříní, obnově některých pokojových dveří a protipožárních dveří.

Koncem roku 2017 nám mírná zima umožnila naistalovat na školní zahradu nové kyvadlové houpačky. V jarních měsících 2018 probíhá výměna písku v pískovištích, doplnění dopadové plochy, revize a opravy herních prvků školní zahrady. Děti z 3.tídy „Berušky“ se chystají na pozemku školy založit bylinkovou zahrádku.

Během letního provozu došlo k čištěním podlahových krytin v prostorách tříd a sborovny školy.

Z důvodu poškození povětrnostními vlivy, jsou na školní zahradě mimo provoz vahadlové a kyvadlové houpačky se zákazem jejich používání z důvodu nebezpečí úrazu. Ihned po schválení odpisu, budeme řešit jejich odstranění a dle finančních prostředků doplnění o nové herní prvky.

U dvou pískovišť byla obnovena dřevěná sedací část za plastové provedení. Všechna pískoviště dostala nové krycí sítě.

2016:

Ve spolupráci s MGMT a věznicí Teplice je renovováno oplocení objektu novým nátěrem. Na některých třídách došlo k opravě podlahových krytin či jejich profesionálnímu čištění. Na podzim byla obnovena komunikace- chodníky- na školní zahradě.

Do budoucna plánujeme opravy zastaralých a povětrnostními podmínkami zdevastovaných herních prvků školní zahrady.

Rok 2015:

Prostory mateřské školy byly v měsíci červenec 2015  nově vymalovány, byly čištěny koberce a snažili jsme se o zatravnění některých zdevastovaných ploch školní zahrady a v měsíci září  došlo k rekonstrukci části chodníků u vstupů do MŠ.

Na školní zahradě u 1.pavilonu došlo k výměně a upevnění nové kovové vahadlové houpačky pro 4 děti a v současné době se připravujeme na doplnění školní zahrady o nový herní komponent „šplhací sestavu“, která bude umístěna u 2.pavilonu v měsíci říjnu.

Rok 2014:

V době letních prázdnin 2014 proběhla rekonstrukce fasády celého objektu školy, která byla ukončena v září 2014.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA     OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co jsme obnovili :

V minulých letech jsme zahradu vybavili 2 malými dětskými zahradními altánky, pro zajištění zastíněného prostoru v horkých letních měsících.

Bylo dokončeno malování prostor mateřské školy, které dodalo převážně prostorám tříd krásný barevný efekt, který byl doplněn o nástěnné malby dětských obrázků pro příjemný pocit při pobytu dětí v MŠ.

Správa města Teplic obnovila v měsíci dubnu 2012 linolea v šatnách dětí a chodbách  MŠ.

V měsíci červnu 2012 jsme obohatili jsme přední část školní zahrady o nový herní komponent – průlezku hrošík.

Zahradní terasy jsme vybavili  slunečníky a  dětskými pracovními stolečky se židličkami pro možnost vzdělávání dětí venku na čerstvém vzduchu.

Co se u nás změnilo od počátku roku 2010:

Ve školním roce 2010/2011 se nám podařilo za velkého přispění zřizovatele, pracovního nasazení pracovníků Správy škol v Teplicích pod vedením Mgr.Zedníka a celého personálu mateřské školy provést v mateřské škole několik podstatných změn. Velké poděkování patří všem zúčatněným a hlavně i rodičům za pochopení a trpělivost spojenou s probíhajícími pracemi.

Co se u nás změnilo…..

Od měsíce dubna 2010 docházelo k postupné výměně školního nábytku za nový. Obnova nábytku bude  postupně doplňována i nadále.

K neplánovaným úpravám vodovodního řádu celé budovy a s ním spojené renovaci dětských sociálních zařízení a přídavných kuchyněk pod vedením Správy škol Mgr.Zedníkem, docházelo od konce měsíce dubna a poté  proběhla rekonstrukce  sociálních zařízení na provozním pavilonu.

koupelny dříve

koupelna 4.třída dnes koupelna 2.třída dnes

toalety dřívetoalety 4.třída dnestoalety 2.třída dnes

přídavné kuchyňky dřívepřídavné kuchyňky dnes

Mezi úpravy školy patří též i obnova osvětlení dětských šaten a chodeb školy, postupná obnova krytů topných těles celého objektu a výměna podlahových krytin pod stolečky na třídách a v šatnách učitelek.

V měsíci červenci 2010 jsme obohatili školní zahradu o nový herní komponent „DOMEČEK SE SKLUZAVKOU“ . O bezpečné usazení do terénu zahrady a samotnou výrobu se postarala akreditovaná firma HappyWorld Praha, která na naši školní zahradu dodávala herní komponenty i v minulosti. Správa škol s velkou ochotou krásně zrenovovala zahradní lavičky a na pískoviště upevnila ochranné sítě, které jsme zakoupili. Zahradu tak v současné době  zdobí:

 • 2x 2ks kyvadlových houpaček
 • 2x3ks vahadlových houpaček
 • Průlezka „HOUSENKA“ a  “ HROŠÍK „
 • Dětský kolotoč
 • „DOMEČEK SE SKLUZAVKOU“
 • Pískoviště
 • 3 pružinová houpadla

 

Správa škol města Teplice vybudova na podzim 2010 na školní zahradě 2 pískoviště. První pískoviště vzniklo v zadní části zahrady o velikosti 3×4 metry a druhé pískoviště v přední části zahrady u vchodu do I.pavilonu školy (viz foto níže).

V srpnu 2011 byla školní zahrada opět doplněna o nové herní komponenty  a to  o 3 pružinová houpadla ( dinosaurus, krokodýl, lachtan).

V průběhu letních prázdnin 2011 byly za  vedení Správa škol města Teplic a zřizovatele nově zrekonstruována školní jídelna a prádelna MŠ.

Do budoucna, dle finančních možností, plánujeme školní zahradu obohatit o další herní komponenty jako jsou , skluzavka, altánky a jiné doplňky, aby pohybové vyžití dětí plně uspokojovalo kapacitu školy.

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter
 • RSS