Author Archive

Krásné prázdniny
Category: Nezařazené  Comments off
Jahodový den u Včeliček

Dnes se ve třídě Včeliček konal „Jahodový den“.Všechny děti přišly tematicky oblečené v červené, aby oslavily tento sladký den plný jahodových dobrot.

Děti měly možnost ochutnat nejenom čerstvé jahody, ale také jahodové dorty, jahody se šlehačkou a lahodné jahodové poháry. Součástí dne byla i kreativní dílna, kde si děti vyrobily vzpomínková trička.

Chtěli bychom poděkovat všem rodičům za jejich spolupráci a za donesení výborných vlastnoručně připravovaných pokrmů z jahod! Díky vám byl tento den pro děti nezapomenutelným zážitkem plným radosti a chutí.

Category: Nezařazené  Comments off
Pizza párty – třída Včeliček

V pátek 28.06. nás čeká poslední den školního roku, který zakončíme netradiční pizza párty v Zámecké zahradě. Užijeme si relax na dekách, zábavné hry a ochutnáme dva druhy pizz. Prosíme, vybavte děti pokrývkou hlavy, slunečními brýlemi a batůžkem s pitím. Sraz je v MŠ do 7:45 hodin. Děkujeme.

Category: Informace pro rodiče  Comments off
Jahodový den – třída Včeliček

Ve středu 26.06. nás čeká jahodový den. Jahodová sezóna vrcholí a určitě jsme už všichni ochutnali a vyrobili nějakou jahodovou dobrotu. Jahody jsou nejenom chutné, lahodné a voňavé ovoce, obsahují i velké množství vitaminů a látek prospěšných pro naše tělo. Kdo bude mít chuť, může s dětmi doma připravit jakýkoliv recept z jahod a donést do MŠ, fantazii se meze nekladou! Prosíme, děti tematicky oblékněte (oblečení v červené barvě, cokoliv s potiskem jahod). Kromě ochutnávek nás čeká výroba vzpomínkových triček. Pokud to bude možné, doneste na tento den do MŠ bílé tričko (tričko nemusí být nové, pokud nevlastníte bílé, doneste tričko jiné barvy). Na trička budeme malovat a tiskat. Děkujeme za spolupráci.

Category: Informace pro rodiče  Comments off
Výlet na Doubravskou horu

V úterý 25.06. se třída Včeliček společně se třídou Berušek vydá na pěší výlet na zříceninu hradu Doubravská hora. Pěšky ve vydáme i nazpátek. Prosíme, vybavte děti sportovním oblečením, pohodlnou obuví, pokrývkou hlavy, batůžkem se svačinkou a pitím! Přiveďte děti do MŠ do 7:45 hodin. Děkujeme.

Category: Akce školy, Informace pro rodiče  Comments off
Barevný den

V pondělí 24.06. čeká děti ze třídy Berušek a Včeliček akce s názvem: ,,Barevný den“ na náměstí Svobody před OC Galerie Teplice. Děti budou tvořit z odpadového materiálu a zkoušet si upcyklaci v praxi, projedou se v motokárách, zaskáčou si na skákacím hradě, čekají je vědomostní aktivity a mnoho dalšího. Prosíme, vybavte děti pokrývkou hlavy, slunečními brýlemi a batůžkem se svačinkou a pitím. Sraz je v MŠ do 7:30 hod (platí pro třídu Včeliček), do 8:00 hod (platí pro třídu Berušek). Po svačině odcházíme na trolejbus. Děkujeme.

Category: Akce školy, Informace pro rodiče  Comments off
Loučení s předškoláky

https://www.teplice.cz/rozlouceni%2Ds%2Dpredskolaky%2Dv%2Dmaterske%2Dskole%2Dna%2Dspojce/d-49181

Dne 13. června 2024 se na zahradě mateřské školy uskutečnilo nezapomenutelné loučení s předškoláky. Celá akce byla inspirována pravěkem a děti i dospělí se ponořili do doby kamenné ve stylu Flintstoneových.

Děti si připravily úžasný pravěký tanec, který předvedly s radostí a energií. Nechyběla ani píseň „Školka nám mává“, kterou zazpívaly s nadšením, a jejich hlásky se nesly zahradou jako ozvěna dávných dob.

V rámci pravěkých aktivit děti plnily různé úkoly, které je zavedly zpět do časů lovců a sběračů. Po úspěšném splnění všech výzev vypustily balonky přání, které se vznesly k nebi, nesoucí sny a přání malých předškoláků.

Večerní program pokračoval opékáním špekáčků. Oheň praskal a vůně špekáčků se šířila vzduchem, zatímco se všichni společně bavili a sdíleli zážitky.

Některé děti měly tu odvahu a radost, že v mateřské škole přespaly. Noc strávená s kamarády v prostředí, které důvěrně znají, byla pro ně krásným zakončením této etapy jejich života.

Loučení s předškoláky bylo plné smíchu, radosti a nezapomenutelných okamžiků. Tento den se všem účastníkům vryl do paměti a děti se s úsměvem na tváři rozloučily se svou mateřskou školou, připravené vykročit vstříc novým dobrodružstvím ve školních lavicích.

Category: Nezařazené  Comments off
Teplický Dopraváček

Dnes se pod záštitou naší MŠ Na Spojce konala akce s dopravní tématikou s názvem TEPLICKÝ DOPRAVÁČEK. Soutěže se účastnilo celkem 11 mateřských škol. Děti soutěžily ve vědomostních disciplínách, jízdě zručnosti a jízdě na koloběžkách dle dopravních předpisů. Předvedly vynikající výkony – zvládly pojmenovat dopravní značky, popsat výbavu kola, poznaly čísla IZS. Vyzkoušely si základy první pomoci, prohlédly si hasičské auto i auto záchranné služby. Všem zúčastněným patří veliká pochvala. Děti ze třídy Včeliček se umístily na úžasném 2. místě. Moc gratulujeme!!

Category: Akce školy  Comments off
Výlet turistickým vláčkem Humboldt
Category: Akce školy, Informace pro rodiče  Comments off
Včelař v MŠ

Dnes jsme měli ve třídě Berušek a Včeliček tématickou návštěvu včelaře, který přiblížil dětem život včel i záslužnou práci včelařů.

Vyprávěl jim o životě včel, o dělbě práce ve včelstvu, jejich prospěšnosti, ale i o bezpečném chování v jejich blízkosti. Děti se dozvěděly, kdo je včela dělnice, trubec, matka nebo také královna, roj, úl, včelí vosk a samozřejmě med, který měly možnost ochutnat. Mohly si ke všemu přivonět, prohlédnout včelí plástve a vyzkoušet pracovní oděv. Jako dáreček každý obdržel pytlíček semínek medonosných rostlinek.

Za návštěvu, dárečky pro děti i zajímavý výklad a velkou vstřícnost k dětem děkujeme panu Mgr. Pokornému.

Category: Akce školy  Comments off
Loučení s předškoláky
Category: Akce školy, Informace pro rodiče  Comments off
Teplický DOPRAVÁČEK
Category: Akce školy  Comments off
Včelař v MŠ

Ve středu 29.05. se děti ze třídy Berušek a Včeliček můžou těšit na speciální program návštěvy včelaře v mateřské škole s poznáváním včel, jejich života a přínosu pro člověka. Vše samozřejmě ve 100% bezpečí před včelím žihadlem. Prohlédnou si úl a vyzkouší včelařské pomůcky. Na závěr ochutnají med a každý obdrží pytlík semínek medonosných rostlinek. Cena programu je 90 Kč.

Category: Akce školy, Informace pro rodiče  Comments off
Dopravní hřiště 3. a 4.třída

V pondělí 27.05. navštívíme s dětmi ze 3. třídy Berušek a 4. třídy Včeliček dopravní hřiště s funkční světelnou signalizací. Děti zde mohou procvičit své povědomí o dopravě, dopravních předpisech a zásadách bezpečného chování v dopravním provozu.
Prosíme rodiče, aby dětem přinesli na tento den kolo nebo koloběžku, helmu a sportovní oblečení. Vstupné je 5 Kč. Prosíme o příchod do MŠ do 7:50 hodin. Děkujeme.

Category: Akce školy, Informace pro rodiče  Comments off
Voda v přírodě

Milí rodiče,

tento týden se ve školce učíme o království vody. Seznamujeme se s koloběhem vody, životem u vody i ochranou veškerého vodstva.

Ve čtvrtek 22.05. se s dětmi ze třídy Včeliček vypravíme poznávat okolí Sviního potoka, projdeme se až do Bystřan, kde se seznámíme s tím, jak funguje čistírna odpadních vod.

S sebou zabalte dětem batůžek se svačinkou a pitím a vybavte je pohodlnou obuví. Děkujeme.

Category: Informace pro rodiče  Comments off
Návštěva domova pro seniory

Dnes jsme s dětmi ze třídy Berušek a Včeliček navštívili domov pro seniory Teplice U Nových lázní. Chtěli jsme babičkám a dědečkům zpříjemnit čas tanečním vystoupením, které si děti nacvičily. Za svoji snahu děti dostaly malou sladkost. Především je ale odměnil úsměv a potlesk všech babiček a dědečků.

Pro děti byly připraveny i zábavné hry, které si společně se seniory zahrály. Měly jedinečnou možnost seznámit se se životními příběhy seniorů pomocí fotopuzzlů.

Odpoledne si všichni moc užili. Budeme se těšit na další návštěvu!

Category: Akce školy  Comments off
Včeličky a Berušky na dopravním hřišti

Ve čtvrtek si děti přinesly do školky cyklistické helmy, kola a koloběžky a vyrazily na dopravní hřiště. Na hřišti na ně čekali policisté, kteří jim vysvětlili nejdůležitější pravidla silničního provozu. Pečlivě všechny děti připravili na jízdu na kolech. Děti si zopakovaly dopravní značky a situace na silnici.

Dopoledne uteklo jako voda a my jsme se museli vrátit zpět do školky. Poděkovali jsme policistům za krásný den. Na dopravní hřiště se opět vrátíme příští čtvrtek 09.05.

Category: Akce školy  Comments off
Dopravní hřiště

Ve čtvrtek 02.05. a následně i 09.05. navštívíme s dětmi ze 3. třídy Berušek a 4. třídy Včeliček dopravní hřiště s funkční světelnou signalizací. Děti zde mohou procvičit své povědomí o dopravě, dopravních předpisech a zásadách bezpečného chování v dopravním provozu.
Prosíme rodiče, aby dětem přinesli na tento den kolo nebo koloběžku, helmu a sportovní oblečení. Vstupné je 5 Kč. Prosíme o příchod do MŠ do 7:50 hodin. Děkujeme.

Category: Akce školy, Informace pro rodiče  Comments off
Teplická Mateřinka

Devatenáct pěveckých, sportovních a tanečních vystoupení v provedení přes 200 dětí mateřských škol Teplicka zhlédli v Krušnohorském divadle diváci letošního ročníku nesoutěžní oblastní přehlídky Mateřinka. Děti z naší MŠ si pro diváky připravily choreografii s názvem: ,,Velké prádlo.“ Veliké poděkování patří všem zúčastněným dětem, rodičům a především MŠ Hlávkova.

Category: Akce školy  Comments off
Jarní koncert v ZUŠ Teplice

V úterý 23.04. se předškolní děti ze třídy Včeliček a Berušek vydají do ZUŠ v Teplicích, kde si vyslechnou jarní koncert pořádaný žáky z hudebního oboru. Děti se podívají do tanečního sálu i do tvořivých dílen výtvarného oboru. Jelikož se jedná o společenskou akci, prosíme, volte pro děti vhodný oděv. Sraz je v MŠ do 8 hodin. Děkujeme za pochopení.

Category: Akce školy, Informace pro rodiče  Comments off
Výlet na farmu

Ve čtvrtek 11.04. se děti ze třídy Berušek a Včeliček vydají do Bystřan do rodinné stáje s názvem: ,,U Lucky“. Děti se můžou těšit na jízdu na koních, pomazlit se s jehňátky, oslíkem, prasátky nebo kůzlátky. Zabalte dětem batoh se svačinkou a pitím. Děti se budou pohybovat na farmě – zvolte oblečení, které se může zašpinit. Vstupné je 30 Kč. Prosíme, přiveďte děti do MŠ do 7:50 hod. Po ranní svačince odcházíme na vlak.

Category: Akce školy, Informace pro rodiče  Comments off
Výlet vlakem za zvířátky

V pátek 05.04. se děti ze 4. třídy vydají vláčkem z Prosetic na Zámeckou zahradu do místní zahrádkářské kolonie. Děti si budou moci pohladit králíky, nakrmit andulky a podívat se na papouška Kakadu. Děti mohou pro andulky a králíky donést malé občerstvení – oves, proso, pampeliškové listy, mrkev, jablko, rozdrcené vaječné skořápky. S sebou zabalte dětem batoh se svačinkou a pitím. Oblékněte dětem pohodlnou obuv a věci, které se můžou zašpinit. Vlakem se vydáme i zpět do Prosetic – vlaková doprava je zdarma.

Category: Akce školy, Informace pro rodiče  Comments off
Předškoláci v ZŠ Plynárenská

V rámci spolupráce se ZŠ se dnes konala seznamovací návštěva našich předškoláků v prvních třídách ZŠ. Děti zasedly do školních lavic v 1.B a zaujatě poslouchaly paní učitelku, která vedla hodinu přírodovědy. Děti z naší MŠ se nadšeně zapojovaly, hlásily a předvedly výborné znalosti. Setkaly se s bývalými kamarády z MŠ a seznámily se s prostory školy. Děkujeme ZŠ Plynárenská za pozvání.

Category: Akce školy  Comments off
Knihovna Prosetice

V pondělí 18.03.24 se předškolní děti ze třídy Včeliček a Berušek vydají do knihovny v Proseticích. Děti se můžou těšit na poutavé příběhy, zábavné hry a vědomostní soutěže. Tématem bude tentokrát svět pohádek.

Category: Akce školy  Comments off
Pohádkové muzeum Duchcov

Milí rodiče,

v pátek 15.03. navštíví děti ze 3. a 4. třídy pohádkové muzeum v Duchcově. Více informací o muzeu viz odkaz: http://www.pohadkovemuzeum.cz/. Vstupné je 150 Kč, platit můžete u třídních učitelek. Prosíme, vybavte děti batůžkem se svačinkou a pitím. Muzeum je objednáno na 9. hodinu, pro přepravu využijeme hromadnou autobusovou dopravu, proto je potřeba, abyste přivedli děti do MŠ nejpozději do 7:00 hodin! Po svačině odcházíme ihned na autobus. Děkujeme.

Category: Akce školy  Comments off
Výlet do pohádkového lesa

Milí rodiče,
ve středu 13.03. se děti ze 3. a 4. třídy vydají do pohádkového lesa v Teplicích. Pro děti bude připravena pohádková stezka a nebude chybět ani hledání pirátského pokladu. Prosíme, vybavte děti batůžkem s malou svačinkou a pitím. Do lesa se vydáme pěšky – je potřeba, aby děti měly pohodlné oblečení, především obuv! Děkujeme.

Category: Nezařazené  Comments off
Zábavné dopoledne v Cacao Clubu

Milí rodiče, 
v úterý dne 05.03. se vydáme se 4. třídou do rodinné kavárny s dětskou hernou Cacao Club. Děti si užijí 2 hodiny her a zábavy. Vstupné za dítě je 50 Kč. V rámci vstupného bude pro děti připraveno malé občerstvení a nápoj. Prosíme, přiveďte děti do MŠ do 7:45 hodin. Po svačině odcházíme na autobus. Děkujeme

Category: Akce školy  Comments off
Soutěž o nejhezčí vánoční stromek – hlasování

Podpořte naše děti ve fb anketě Botanické zahrady Teplice o nejhezčí vánoční stromek. Hlasování probíhá pouze do pondělí 08.01.24 do 8 hodin. Děkujeme za podporu.

Hlasování viz odkaz: https://www.facebook.com/100063660485504/posts/892688992863109/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

Category: Nezařazené  Comments off
Návštěva nemocnice Teplice

Milí rodiče Berušek,

v úterý 28.11.23 se vydáme na návštěvu dětského oddělení teplické nemocnice. Seznámíme se s prostředím nemocnice, s prací lékařů a sestřiček i s průběhem různých vyšetření. Prosíme, přiveďte děti do MŠ do 7:15 hodin. Po svačině ihned odcházíme na trolejbus. Děkujeme.

Category: Nezařazené  Comments off